10 důvodů proč právě kola MERIDA

kolo merida

MERIDA JE LÉTY PROVĚŘENÁ KVALITA

Čím déle to děláte, tím lepší v tom jste. No a značka MERIDA vyrábí své vlastní produkty již 48 let.

Psal se rok 1972, když značka Merida vyrobila svůj první rám jízdního kola. Bylo to v době, kdy někdejší TOP MODELY kol vypadaly podobně jako ty, které nyní potkáváte u pokladen supermarketů.

Za ta léta se toho ale spoustu změnilo a rok od roku přibývaly nové technologie, materiály, komponenty a další.

kolo merida

Značka MERIDA si prošla celou zásadní částí evoluce cyklistického průmyslu a pamatuje, když se v roce 1981 začala vyrábět první horská kola. Když se na ně začalo montovat odpružení, když se prosazovaly nové rozměry výpletů a všechny další klíčové milníky historie jízdního kola, jako i aktuální cyklistickou revoluci v podobě nástupu elektrokol.

Pokud tedy hledáte jistotu zkušeného výrobce, podloženou desítkami let zkušeností a úspěchů, je pro vás značka MERIDA SPRÁVNOU VOLBOU.

 

DOKONALÁ GEOMETRIE RÁMU = PRECIZNÍ NĚMECKÝ VÝVOJ

Na našich rámech nenecháme žádný detail bez povšimnutí a nepřestaneme, dokud není výsledek dokonalý.

Každý z nových rámů jízdních kol si projde precizním procesem. Počínaje výběrem materiálu, přes vývoj geometrie a výrobních postupů, až po důkladné testování v laboratořích i v ostrém provozu. Jedině tak si můžeme být jistí maximální kvalitou a užitnými vlastnostmi.

 

Přečtěte si více o tom, jak naše rámy vznikají ZDE >>>

 

Při výrobě našich rámů aplikujeme i desítky vlastních originálních či praxí ověřených technologií, abychom dosáhli těch nejlepších možných jízdních vlastností, kompatibility s moderními komponenty a maximálního pohodlí, výkonu a bezpečnosti během jízdy.

Klikněte na tento odkaz a přesvědčte se sami o tom, co všechno vám může rám Merida nabídnout >>>

 

ZÁRUKA NA RÁM 10 LET, aneb JSME SI JISTÍ V KRAMFLECÍCH

kolo merida Vše děláme tak dobře, jak jen to jde. A proto jsme si v kvalitě našich rámů 100% jistí.

Můžete tak bezstarostně používat své kolo po dlouhé a dlouhé roky a vůbec přitom nepřemýšlet nad tím, co by vás čekalo za trable, kdyby….

Tak už na nic nečekejte a přijďte si k nám pro své nové kolo MERIDA.

 

INVESTOVAT DO KVALITY SE PROSTĚ VYPLATÍ 😊

 

KRÁSA, KTERÁ VYDRŽÍ

Rámy jízdních kol MERIDA nejen, že nabízí super kvalitní konstrukci, ideální geometrii a dokonalé jízdní vlastnosti, ale také umí být krásné. A to nejen poté, co si kolo donesete domů, ale i po dlouhých rocích intenzivního používání.

Díky speciální metodě práškového nanášení laku s následným vypékáním elektrickým proudem, jsou rámy MERIDA velmi odolné proti odprýsknutí, poškrábání a změnám barevného odstínu.

Pokud tedy svému kolu věnujete alespoň trochu pravidelné základní péče, můžete se z jeho krásného vzhledu těšit po dlouhá léta.

Velmi kvalitní lakování je i odolné proti silnějším čistícím prostředkům jako je například Čechy velmi oblíbený zelený CYKLOSTAR. Ani matný rám nepodlehne jeho síle a nezmění barevný odstín. Své kolo proto můžete umývat zcela bez obav, že si na jeho laku způsobíte nevratné estetické vady.

 

VYSOKÁ NOSNOST RÁMŮ KOL A ELEKTROKOL

Rámy značky Merida jsou koncipovány tak, aby uvezly i toho největšího cyklistu. U rámů klasických kol je běžná nosnost 120kg, u elektrokol pak zvýšená na finálních 140kg, přičemž si stále zachovávají svou nízkou váhu.

Nebojte se tedy kolo pořádně naložit, pěkně si s ním poskákat a neřešte jeho odolnost.

Odolné provedení potěší nejen terénní vyznavače adrenalinové jízdy, ale i aktivnější cykloturisty, kteří si rádi čas od času vyjedou na pár dní na těžko, s plnou polní na nosiči.Ve velké oblibě mají kola MERIDA silnější, váhově výraznější jedinci. Bez strachu z rozlomení rámu se mohou oddávat i terénní cyklistice a nemusí se limitovat ve výběru trasy.

kolo merida

 

NEZAPOMEŇTE!!

Pokud se rozhodnete hubnout jízdou na kole, sáhněte spíše po kole elektrickém. Byť nám selský rozum napovídá, že je to padlé na hlavu, opak je pravdou. A není to jen proto, že má podstatně větší nosnost.

Pro úspěšné shazování nadbytečných kil je třeba splnit především předpoklad nenáročného pohybu na nižší tepové frekvenci – aerobní práh, který bude trvat delší dobu.

Díky elektrokolu se tak nemusíte omezovat pouze na rovinky, ale se stejnou tepovou frekvencí se můžete vesele vydat na celodenní výlet po Krušných horách.

Pro maximalizaci spalovacího procesu si nechte od lékaře zjistit, jaký máte aerobní práh a používejte sportovní hodinky. Pomůže i pomůcka, která tvrdí, že u aerobního cvičení musíte být schopni udýchat konverzaci, nesmíte lapat po dechu.

 

Nuže, nebojte se odvázat. RÁM VAŠÍ MERIDY TO VYDRŽÍ 😉

 

VYVÁŽENÁ KVALITA VŠECH KOMPONENT, ANEB JÍZDNÍ KOLO JAKO CELEK

I ve světě jízdních kol platí pořekadlo, které praví, že „ŘETĚZ JE JEN TAK SILNÝ, JAKO JEHO NEJSLABŠÍ ČLÁNEK“. Tohoto moudra se odjakživa držíme i u nás v Meridě a naše kola kompletujeme tak, aby byla po všech komponentech vyvážená a jednotlivé díly měly podobnou kvalitu a dlouhou životnost.

Nemůže se vám tak stát, že se budete neustále zlobit s dílem, který byl ošizen pro prosté docílení nižší ceny. Často se tak stává u nábojů kol, při používání rychloupínáků namísto pevných os u elektrokol, jednostěnných ráfků u ekonomických modelů, či nezabrušovaných nebo hliníkových lanek.

Člověku se to zdá být jako naprostá banalita, ale to byste se divili, jakým způsobem je schopné jenom takové lanko, na kterém výrobce ušetří 2/3 jeho ceny, zhoršit chod a bezpečnost brzd, či přesnost řazení.

Proto nekoukejte po nejnižší ceně, ale vybírejte u výrobce, který staví kola tak, aby správně fungovala a plnila svůj účel. Užívejte si na kolech MERIDA bez starostí a trápením s nevhodnými díly.

 

Jízdní kola MERIDAPRO BEZSTAROSTNOU JÍZDU NA KOLE.

 

KOLO NA DLOUHÁ LÉTA BEZSTAROSTNÉ JÍZDY

Vsaďte na kvalitu a užívejte si bezstarostnou jízdu po dlouhé roky.

Každé kolo, ať se jedná o naprosto základní, či TOP model, od nás dostáváte ve 100% seřízeném stavu, abyste na něm nemuseli nic dalšího řešit.

 

Výjimkou jsou pravidelné posezónní servisy, které od nás získáváte. Při zakoupení nového kola hned dva zdarma.

Tento servis v hodnotě 919,- Kč je v podstatě něco jako preventivní prohlídka u obvodního lékaře. Slouží především k diagnostice aktuálního stavu jízdního kola, seřízení všech pohyblivých částí a kontrole komponent, které podléhají provoznímu opotřebení. Například, pouhou včasnou výměnou vytahaného řetězu, si ušetříte spoustu starostí s případnou výměnou sjetých zubů na kazetě a klikách (k vytažení řetězu nad únosnou mez, dochází zpravidla po ujetí 1-2 tisících kilometrů, v závislosti na kvalitě řetězu, typu jízdního kola a schopnostech cyklisty, správně volit potřebné převody).

Pravidelně seřizované kolo lépe jede, je bezpečnější, méně se opotřebovává a ve výsledku ušetříte spoustu peněz za zbytečně zničené komponenty.

kolo merida

 

Kupte si kvalitní kolo, dopřejte mu pravidelný servis a vyhněte se havarijním situacím v plné sezóně, kdy se to rozhodně nehodí.

 

NEJMODERNĚJŠÍ VÝROBNÍ POSTUPY VS RUČNÍ VÝROBA

Vyrobit kvalitní, pevný, tuhý a zároveň lehký rám, není úplně jednoduché. Ať se jedná o hliník nejrůznějších směsí, nebo karbon, dokážeme z těchto surovin dostat maximum pro odlehčení rámu, absorpční schopnosti a zároveň udržet jejich tuhost a odolnost proti poškození.

To vše za použití nejmodernějších výrobních postupů, které stále kombinujeme s velkou částí pečlivé lidské práce.

Výsledkem jsou rámy, které málo váží, ale zároveň výborně jedou a vydrží pevné, tuhé a bez prasklin po celou životnost kola. Na kole, postaveném na přesně takovém rámu, se to potom krásně jezdí a člověk se nemusí obávat, že by mohl někde spadnout.

Zajímá vás, jaké technologie při tvorbě rámů MERIDA používáme? Pak klikněte na tento odkaz a dozvíte se víc.

 

NEPLAŤTE ZA NÁPIS NA RÁMU, DOPŘEJTE SI KVALITU ZA ROZUMNOU CENU

Společnost Merida je jedním ze dvou největších výrobců a vývojářů jízdních kol na světě.

Výhodou vlastní výroby jsou především snížení výrobních nákladů, dohled nad celým vývojovým a výrobním procesem, od prvních náčrtů až po finální distribuci, a v neposlední řadě schopnost uhlídat si tu nejvyšší možnou kvalitu v každém kroku.

 

MERIDA – ŠPIČKOVÁ KVALITA ZA ROZUMNOU CENU

Co z toho vyplývá? No že není třeba utrácet za předražené prestižní značky, když můžete mít stroj přímo od samotného výrobce, který vám nabídne minimálně stejnou i vyšší kvalitu za lepší cenu.

 

DRŽÍME KROK S AKTUÁLNÍMI TRENDY

V cyklistickém světě je stále něco nového. Nové rozměry, materiály, komponenty, nebo dokonce zcela nové kategorie kol jako jsou například GRAVEL, v našem podání pod modelovou řadou SILEX, nebo aktuální revoluce v cyklistice – ELEKTROKOLA.

Udržet krok s dobou není lehké a zároveň je třeba zajistit, i při takto rychlém vývoji prvotřídní kvalitu a dokonalou funkčnost jízdních kol.

Veškeré novinky důkladně testujeme, a to jak v našich vlastních i externích testovacích centrech a laboratořích, ale i plným nasazením přímo v terénu.

 

Kvalita a jízdní vlastnosti kol MERIDA jsou u nás vždy na 1. místě!

Nic se nesmí uspěchat, nic ošidit a nic zanedbat. Pokud tedy zamýšlíte koupi kola, nezapomeňte se při jeho výběru zastavit i v prodejně Cyklo Point, u autorizovaného prodejce značky MERIDA, která vám nabídne to, po čem toužíte. V kvalitě a s pohodlím, které si zamilujete.

 

JEDNY Z NEJHEZČÍCH KOL NA TRHU!

Jízdní kola MERIDA jsou častí výherci designových soutěží! 

Vzhled jízdního kola je pro spoustu cyklistů jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru nového kola. Je sice pravda, že barva ani tvar rámu vás nepovozí, ale když se kolo líbí, máme chuť jezdit o to častěji.

Značka MERIDA dbá i na tuto stránku a nabízí designově jedinečné tvary rámů doplněné o širokou škálu atraktivních barevných provedení. Velmi často spočinou některé z modelů značky MERIDA na pomyslném vrcholu jakožto výherce prestižní ceny Design & Innovation Award a dalších.

elektrokola merida

 

JÍZDNÍ KOLA VLASTNÍ VÝROBY

ruční výroba na taiwanu

Ruční výroba na Taiwanu

 

Technologie karbonu

Technologie karbonu

 

Technologie slitin

Technologie slitin

 

ELEKTROKOLA S JÍZDNÍMI VLASTNOSTMI VYLADĚNÝMI DO POSLEDNÍHO PUNTÍKU

Aktuálně nejžádanější variantou jízdních kol jsou elektrokola. Tato skupina otevřela spoustě lidem nové možnosti jak co do objemu najetých kilometrů a nastoupených metrů, tak i co do svobody výběru trasy, terénu a náročnosti.

O to více je důležité, aby byla elektrokola co nejkvalitnější a jezdec se na ně mohl plně spolehnout.

 

Nejžádanější skupinou jsou právě elektrokola horská, která umožňují plynulý a bezpečný přechod z asfaltového turisty na terénního objevitele. Elektrokola MERIDA se vyznačují především silnějšími plášti s hrubším vzorkem, pohodlnou geometrií rámu, extrémní odolností kola jako celku proti vodě, blátu, prachu či otřesům, a to včetně motoru a baterie.

Základním vybavením pro maximální komfort a bezpečí jsou například plynule nastavitelná a velmi citlivá vzduchová vidlice, pevné osy v předním a zadním náboji, extra odolný rám s nosností 140kg, extra výkonný a zároveň minimalistický motor, se kterým vyjedete i nejprudší kopec a silná baterie, která vydrží dlóóóóóóóóóóóóuhá léta.

elektrokola merida

 

Pořiďte si elektrokolo MERIDA a užívejte si maximální výkon, komfort, bezpečí, a to vše s minimální náročností na servis a údržbu.