TRASY NOVOROČNÍ HOBBY JÍZDY MOST / CHOMUTOV 1.1.2023

KOSTKY JSOU VRŽENY

Sobotní den 30.12.2022 byl ve znamení projíždění tras pro novoroční hobby jízdy městy Most a Chomutov.

 

Nakonec jsme vybrali 4 trasy, které se částečně kryjí. Bude tak prostor pro hromadnou jízdu centrem města až k přesunutému kostelu a současně možnost volit trasu dle svých schopností, kola a preferencí.

Z náměstí se letos pojede v plném počtu k přesunutému kostelu Nanebevzetí Panny Marie, kde se rozdělíme na dvě velké skupiny. Vyznavači dlouhých tras pojedou společně až pod Horní Jiřetín, kde se dle aktuálních sil rozdělí na trasy Jezeří a Litvínov.

DLOUHÉ TRASY:

Trasa Jezeří – Opravdu náročná trasa s prudkým stoupáním a značně rozbytými cestami. Výhradně pro kola a elektrokola horská / horská celoodpružená a pro OSTŘÍLENÉ JEZCE, CO MAJÍ NAJEŽDÍNO. Jedeme na pohodu a na nikoho nečekáme!

odkaz MAPY.CZ: DLOUHÁ – JEZEŘÍ; https://mapy.cz/s/hofudedala

Délka 43 km.

 

Trasa Litvínov – středně náročná trasa, vedená po zpěvněných cestách, poznamenaných nedávnou oblevou a dešti. Dlouho jsme experimentovali, až jsme nalajnovali finální trasu z výhradně dobře sjízdných úseků. Loužím a blátíčku se nevyhneme, ale není to nic, čemu by se nedalo vyhnout, nebo co by se lepilo na kola. Takže žádná tragedie, ale nepočítejte, že se vrátíte čistí 🙂

Odkaz na MAPY.CZ: DLOUHÁ – LITVÍNOV; https://mapy.cz/s/popajelato

Délka 37 km

 

KRÁTKÉ TRASY:

Z náměstí se letos pojede v plném počtu k přesunutému kostelu Nanebevzetí Panny Marie, kde se rozdělíme na dvě velké skupiny. Vyznavači krátkých a pohodových tras společně vyrazí na dlouhou trasu kolem Jezera Most. Trasa krátká se po chvilce jízdy oddělí a pojede po IN-LINE dráze u břehu jezera. Krátká trasa bude s největší pravděpodobností individuální, očekáváme velké výkonnostní rozdíly, které neumožní skupinovou jízdu.

Trasa delší na MAPY.CZ: DELŠÍ – OKOLO JEZERA; https://mapy.cz/s/nugonopavo – délka 15km

Trasa kratší na MAPY.CZ: KRATŠÍ – OKOLO JEZERA; https://mapy.cz/s/decuhabudo – délka 17km

ZAKONČENÍ

Jako již pravidelně, i tentokrát zakotvíme v retauraci u Kojota, která nám opět navaří výtečnou polévku a letos poprvé připraví občerstvení v podobě smažených křídel a obří hromady řízečků. Děkujeme tímto naší cyklo friendly restauraci „U KOJOTA“ za každoroční přízeň a přejeme hodně úspěchů v nadcházejícím roce.

NO A JAK DOPADLA ANKETA O POLÉVKU?

Jako již několikrát v minulosti, tak i pro ročník 2023 vyhrála s naprostou převahou polévka gulášová. Věříme, že bude chutnat.

PS: V zákulisí se šeptá, že by polévky mohly být hned dvě. Zda tomu tak bude a jaká by to mohla být, si raději necháme pro sebe.

 

 

V Chomutově byla trasa v podstatě jasná již v úplných počátcích příprav II. ročníku novoroční hobby jízdy, nicméně bylo ještě několik otazníků ohledně průjezdnosti některých úseků. S radistí můžeme oznámit, že je cyklostezka za STK směr lesopark zprůjezdněná a můžeme si tak vychutnat trasu v plné zamýšlené kráse.

Trasa https://mapy.cz/s/nemaropo du  (https://mapy.cz/s/nemaropodu).

Délka 20km, 130 nastoupaných (ubolněných) kilometrů.

Těšíme se s Vámi na brzkou shledanou v sedlech jízdních kol a slibujeme, že to letos Novoroční jízdou rozhodně nekonší.

Team prodejen Most a Chomutov.